Helena

Area Sales Manager
Karlovarské minerální vody, a.s.

 1. Jakými pozicemi jsi doposud v naší společnosti prošla?
  Byla jsem přijata do společnosti v roce 2005 na pozici obchodního zástupce. Už v roce 2007 jsem se posunula na pozici Area Sales Manager. Čekala mne spousta práce s budováním týmu, například pro mne bylo velmi těžké začít řídit své bývalé kolegy. Avšak díky zkušenostem z pozice obchodního zástupce a díky školením, které pro nás firma zajišťuje, jsem na pozici doposud.
 2. Jaká je tvoje současná pracovní role ve společnosti?
  Na pozici Area Sales Manager řídím tým osmi obchodních zástupců, jejichž činnost směřuji především ke splnění prodejních cílů. Nejen díky sehranému týmu má naše firma výborné jméno u zákazníků a silnou pozici ve světě nealkoholických nápojů.
 3. Čím se podle tebe liší naše společnost od ostatních firem, které jsi měla možnost poznat?
  Oproti předchozí firmě, kde jsem pracovala, je moje práce samostatnější, více tvůrčí a díky školením a tréninkům se svými nadřízenými se přirozenou cestou dostávám k nástrojům a dovednostem, které mi pomáhají plnit cíle, které si ve firmě vytyčíme. Pozice Area Sales Manager mne naučila novým dovednostem a zkušenosti z vedení týmu i z práce v terénu mě posunuly nejen pracovně, ale i jako člověka v soukromém životě.
 4. Co bys doporučila kandidátům, kteří se chtějí věnovat podobnému oboru nebo pozici?
  Člověku, který chce pracovat jako Area Sales Manager v naší firmě, bych řekla, že je to velmi ceněná pozice. Na druhou stranu je ale i velkým závazkem. Musíte být komunikativní, rychlý, flexibilní, organizačně zdatný a mít schopnost umět si určit priority. Také si myslím, že je nutné mít základy psychologie, protože v každém týmu se sejdou různé typy lidí a vy musíte všechny správně vést, ukazovat jim cestu. Také je důležité být “srdcař” – já svou práci dělám ráda a produktům, které prodávám, věřím.